Interpretuoti Madą Kaip Tik Nori: Mados Injekcija 2018

 

Helloooo! Pakalbėkim šiandien apie madą.

Praėjusį šeštadienį Pretty Ugly korespondentės sudalyvavo jaunųjų dizainerių konkurse Mados Injekcija 2018. Šį kartą organizatoriai visus sukvietė į Vilniaus centre esančią, kontraversiškosios Salomėjos Nėries gimnaziją, tituluodami šių metų festivalio temą - UNIFORMA.

Mokykla, uniforma, ok. Apie mokyklos uniformas visi turime savo nuomones. Tuo įsitikinom dar 2017 metais, bevesdamos diskusiją apie mados stereotipus Šiauliuose. Vakaro svečiai buvo taip patrigerinti uniformų temos, kad diskutuodami galėjome prasėdėti dar tris valandas.

Šiaip Injekcijos festivalio temos man dažnai būna mistika. Tiksliau jų aktualumas pristatinėjamoms kolekcijoms. Dalyvaujantys dizaineriai savo kolekcijų pagal festivalio temą nekuria, o jau ir atrinktos kolekcijos su temomis mažai turi ką bendro, nors kiekvienais metais tema būna įrašyta į festivalio dalyvio sąlygas. ¯\_(ツ)_/¯

Kelias iki šou vietos buvo “padekoruotas” klasikinėmis mokyklos koridorių gėlėmis, įsodintomis į plastikinius vazonus. Tad meninis sprendimas buvo augalus apšviesti mėlyna šalta šviesa #effortless .

madosinjekcija

Na, o pagaliau priėjus antrojo aukšto koridoriaus galą mus pasitinka įėjimas į sporto salę, kuri ir tampa šių metų Injekcijos podiumu.

Iškart supranti, kad šis vakarėlis yra stovimas. Aplink kašio aikštelę sudėta po viena suolą iš abiejų pusių, kurie jau visi nusėsti žmonių, kurie čia, matyt, atėjo prieš valandą, atsidarius durims? Kampe puikavosi Ice Dunes bufetas, siūlantis tradicinius ir nelabai, mokyklinius maistus - bandeles, šakočius, karštą šokoladą, kuris labiau asocijuojasi su operos ir baleto teatru, nei mokykla.

Pretty Ugly korespondentės nėra labai įmantrios, tad kaip ir mokykloje savo sėdimąsias įtaisė ant parketo, šalia spaudos zonos. Visa atmosfera priminė, kad netrukus išvysime dešimtokų madų šou iš plastikinių kamštelių ar kitokių “eko” (LABAI kabutėse) mados interpretacijų.

Pagaliau atėjo laikas šou, paleidau mintis laisvai varinėtis idėjas po aikštelę ir stebėjau kur nuneš dalyvių kūryba.

PIRMA DALIS

1 KOLEKCIJA GERDA KASILEVIČIŪTĖ

Kalbant apie eko madą... Pirmojoj kolekcijoj mus iškart pasitiko rožinis ( ͡º ͜ʖ ͡º) apdaras iš skutelių ant krūtinės nešantis socialinę žinutę apie greitos mados vartotojiškumą ir žalą: “who made my clothes, want more, made by children”. Ar ši žinutė pasiekė žiūrovus? Nežinia. Ar apie tai turime daugiau kalbėti? Taip, taip ir dar kartą taip.

madosinjekcija1

2 KOLEKCIJA SERENA SCHETTINO IŠ ITALIJOS

Išsiskyrė savo transparentinės tekstilės dekoru bei rankų darbo keramikiniais auskarais.

Ph.SERENA SCHETTINO

Ph.SERENA SCHETTINO

3 KOLEKCIJA AGNĖ LAURINAVIČIŪTĖ

Ši kolekcija privertė prisiminti visus serialus, kuriuos mačiau apie vampyrus. Tik tokį scenarijų su vampyrais iš šiaurės pirmą kart pamačiau čia. Taip pat tas vyrukas kairėje kaip klasikinis ūkvedys-sanitaras, pasirūpinantis visais reikalais po rimtesnių kraujo puotų.

madosinjekcija4

4 KOLEKCIJA GRETA ASTAŠAUSKAITĖ

Pasirodymo pradžioje užgrojus V. Kernagio muzikai iškart įduodamas raktas į lietuviškumo paieškas. Treningai, milžiniški šalikai, juostos, klasikiniai kostiumai ir kasos “eglutės”. Kvepia tautinio kostiumo interpretacija šimtmečio proga.

madosinjekcija5

5 KOLEKCIJA DANUTA ŠIMELYTĖ

Juoda juoda, transparentas, purvas. Žvarbu ir tamsu, kaip lapkričios vakarais, tačiau tas powersuit sako, kad nepaisant visko turi išlikt strongindependenthuman.

madosinjekcija6

6 KOLEKCIJA DARYA NIKOLAJEVNA IŠ BALTARUSIJOS

Pilka, haki, juoda, smėlis - mėgstamiausios “suaugusių” žmonių spalvos lietingame klimate. Kad ir kaip tai “ne mūsų”, tačiau viskas atrodė vietoje. Daug dėmesio daiktų talpų paieškoms, tad fanny pack jau gali eit užsitarnauto poilsio.

madosinjekcija7

7 KOLEKCIJA INGA SKRIPKA

Aa! Jaunojo Popiežiaus seserys išėjo į Vatikano sodą pasivaikščiojimo popietei. O gal visgi kada išvysim ir moterį popiežę? Anyway, šilčiausi linkėjimai, nuo popiežiaus Pijaus 13-ojo iš šiurpokai prikaustančio serialo Young Pope.

madosinjekcija8
 

8 KOLEKCIJA LAIMA JURČA IŠ LATVIJOS

Kolekcija nunešė į mano mylimų menininkų @checking_invoices realybę. Tačiau nežinau, ar gerai tai ar nelabai? Nepaisant šio moralinio chlash’o tai buvo šviežiena akims visoje pirmoje dalyje - pagaliau SPALVOS!

Akys mirguliavo ir pasiklydo tarp raštų, kuriuos detaliau vėliau įžiūrėjau jau nuotraukose. Audinių raštai kurti atspindint sovietmečiu naudojamas plastikines staltieses ir juose atsispindintys simboliai yra nostalgiški tam laikmečiui (jaunystės dienų drąsai).

madosinjekcija9

KARŠTOjo ŠOKOLADO PERTRAUKA.

Slurp. Slurp.

ANTRA DALIS

1 KOLEKCIJA SIMONA DAVLI

Gavom šiek tiek spektaklio - propsų, personažų, ironijos, akrobatikos.

madosinjekcijasalto

Tačiau ikoniškiausia šio pasirodymo dalis - dizainerės išėjimas.

madosinjekcijad

2 KOLEKCIJA URTĖ VOSYLIŪTĖ IR KOTRYNA LIPKEVIČIŪTĖ

Modeliai atrodė lyg personifikuoti 60-ųjų vestibiuliai. ♡

madosinjekcija12

3 KOLEKCIJA ANDREA GROSSI IŠ ITALIJOS

Pavadinimu Ikea wedding.

Ir tikrai. Dabar 2018. Kam kelti vestuves, jeigu geriau gali tuos pinigus išleisti Ikėjoj?

madosinjekcija13

4 KOLEKCIJA BAIBA TAMANE IŠ LATVIJOS

Eičiau į šitą okultišką vakarėlį.

madosinjekcija14

5 KOLEKCIJA SANDRA MAGDALENA DABROWSKA

Gavom truputį rožinės, truputį printų, truputį veliūro, ko daugiau reikia?

madosinjekcija15

6 KOLEKCIJA JUSTAS TAROZA IR AUGUSTĖ ZUKAITĖ

Kerpynai ir šaltis. Urbanistinių gamtininkų akys džiaugiasi. Ir nėra jokių erkių pavojaus.

madosinjekcija16

7 KOLEKCIJA VYTAUTĖ LASTAUSKAITĖ

Ar tai buvo tribute Iris Van Herpen?

madosinjekcija17

8 KOLEKCIJA URTĖ KATILIŪTĖ

Smagus styling’as ir aksesuarai. Kolekcija pagaminta griežtai iš dėvėtų drabužių - yay tvarumas! Taip pat, kaip teigė dizainerė, kolekcija skirta mažinti atskirčiai tarp senolių, tad kodėl modelių nepasirinkus senolių? Galbūt šį sprendimą išvysime ant infekcijos podiumo? ;)

madosinjekcija18

PABAIGA.

Sveikinam nugalėtojus, Laima Jurča, Inga Skripka, Urtė Vosyliūtė & Kotryna Lipkevičiūtė, Justas Taroza & Augustė Zukaitė, Urtė Katiliūtė - bus įdomu pamatyti jūsų kolekcijų tąsą ant Infekcijos podiumo!

Visgi su laiku, tiek mados stebėtojams, tiek profesionalams kyla klausimas kokia yra ateitis šių dviejų Mados Infekcijos/Injekcijos renginių. Ar visgi norima pozicionuotis meniniu mados renginiu ar vystytį ir stipresnę komercinę pusę, kuri labiau pritrauktų užsienio žiūrovus ir bandytų pretenduoti tapti Vilniaus mados savaitę? O galbūt reikėtų atsiriboti nuo infekcijos ir žiūrėti plačiau kokius tikslus norima kelti Lietuvos madai. Nekantriai stebim patyrusius mados entuziastų žingsnius ( ͡º ͜ʖ ͡º).

 
prettyugly.eu

AUGUSTĖ

TURI KLAUSIMŲ?

SUSIRAŠOM ČIA