Kodėl Reikia Kalbėti Apie Makiažą?

 

Hola, tyla iš Pretty Ugly jau baigėsi! Šį kartą aš - Justė, sakau tau labas!

Kurį laiką sukau mintį į  Pretty Ugly įlieti daugiau kūrybiško makiažo temų. Mano dėmesį patraukė tai, kad makiažas taip glaudžiai susijęs su pasitikėjimu savo individualumo grožiu. Indentiškos priemonės ir plonytė linija tarp slėpimosi ir pasididžiavimo.

Kad būtų aiškiau, pradėsiu viską nuo pradžių. Besimokydama makiažo kursuose pastebėjau, kokią didelę įtaką merginai turi makeuperis. Jei atvirai, modeliaujančios merginos kiekvieną pasakytą žodį priima vos ne kaip profesionalią gydytojo konsultaciją.

Taigi pabandyk įsivaizduoti, kas nutinka, kai modelis išgirsta dėstytoją, kuri jos akyse yra patikimas profesionalas, nerūpestingai tas pačias akis apibūdinant kaip per mažas, antakius nevienodus, kuriems BŪTINAS tvarkymas, lūpas kaip liūdnas ir pabrėžiant viską kas yra "klaidinga" su ja.

Iškart pamatai merginą, žiūrint į veidrodį ir kaip vienas po kito prieš minutę “visai nieko” titulą praradę veido bruožai jos mintyse pamažu patampa "probleminiai". Kuo daugiau buvo pastabų, tuo labiau modeliui kilo noras kažką daryti su tuo veidu, nes jis juk toks “probleminis”. Reikia slėpti ar koreguoti kiekvieną atskirą veido bruožą, kaip "netinkamą" ar net įžeidžiantį kitus, jei paliksi, kaip motulė gamta sukūrė. Nejučia ateinam prie to, kad imti ir pabrėžti individualius skirtumus būtų be galo rizikinga, juk ir taip jau esi vaikščiojanti pabaisa.

Antrą kartą, lygiai taip pat giliai mane palietė, kita istorija. Ką tik paaugle patapusi mergina užsuko į vieną iš kosmetikos parduotuvių. Ji paprašė asistentės padėti išsirinkti antakių produktą. Instagramo on-fleek antakių eroje ji panorėjo, kad jos antakiai būtų šiek tiek tamsesi ir su visa pagarba ir pasitikėjimu atėjo pasitarti pas specialistą.

Vėlgi, pas “specialistą, kuris žino, ką daro”, taip? Na ... Pirmas dalykas, ką ji pasakė - mergina PRIVALO išsipešioti antakius. Nepaaiškino kodėl ar nepateikė kaip vieno iš daugelio variantų. Tai absoliuti būtinybė ir kitu atveju, kažkas bus “negerai’.

Ir tada, iš visų galimų produktų parduotuvėje ji davė jai tamsų ir klampų antakių gelį. Tuo metu pagalvojau,- “Jesus padėk tu tuos produktus, jau aš geriau prieisiu ir pakonsultuosiu!” Iš visų galimų variantų, su absoliučiu pasitikėjimu ji įdavė itin ryškų, pigmentuotą produktą visiškam naujokui. Jei jau prie to atėjom, tai galėjo duoti, kad ir juodą markerį, šiuo momentu rezultatai būtų buvę vienodi.

Konsultantė net nesuabejojo, kodėl mergina apskritai turi tokį tikslą. Gal ją sudomino išmokti pasidaryti makeupą ir norėtų eiti į paauglių makiažo klases. Gal ji tiesiog pamatė, pagalvojo sau, kad greičiausiai “reikia” taip daryti, ir dabar "profesionalas" dar kartą patvirtino šią idėją. Omg, kai pagalvoju ką užsuko tokia makiažo pradžia, prie antakių reikės patamsinti ir veido odą, kad neatrodytų per daug išbalus, tada akys selfiuose pasirodys “nepakankamai” paryškintos, reikės kažką su blakstukėm daryti. Ir taip pasaka be galo, svarbiausia, kad pirktų.

Kai pradėjau domėtis giliau, ieškoti pamokų, žmonių, interneto stebuklas sapipylė kūrybinių makiažų gausa, idėjomis ir looksais. Tiek daug visko apie viską - mokymai, produktai, įvykiai, influenceriai besivaržantys dėl dėmesio. Nesu visiška naujokė makiažo pasaulyje, bet man gerokai užtruko išsifiltruoti ką rinktis.

Nuo glam iki editorial, nuo drag iki minimalaus kasdienio makiažo. Tai pas ką kreiptis? Kas lygiai taip pat mato begales potencialių pasirinkimų ir išmokys ką su jais daryti? Kas pagamins? Kiek tai galiu daryti pati ir kiek man reikia pagalbos iš kitų?

Atėjo laikas, kai pradėjau rinkti atsakymus į klausimus. Būtent todėl džiaugiuosi galėdama pristatyti, kad į Pretty Ugly įsilieja makeup tema, už kurią būsiu atsakinga aš. Giliau nersiu į kūrybinio makiažo pasaulį, ieškosiu atvirų ir plačią pasaulėžiūrą turinčių  menininkų, prekės ženklų, kurie skatina eksperimentuoti. Pasiruošk, nes keliauji su manim!

P.S. vizualams panaudojau mano mėgstamiausių iliustratorių darbus, juos gali pamatyti čia.

 

Juste
Turi klausimų? SUsirašom čia