Makiažas Ir Subkultūra Su Mr.Clear: Kai Tamsa Ir Liūdesys Patampa Inspiracija

 

Makiažo eksperimentų serijos bloge įsibėgėja, o ir eksperimentuojančių Lietuvos instagram’o padangėje kasdien pastebiu vis daugiau! Šiandieną tavo dėmesiui - Sidas (a.k.a. Mr. Clear). Jis gyvena Vilniuje, mokosi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, dailės skyriuje, o turėdamas laisvo laiko užsiima makiažu.

makeup experiments | prettyugly.eu

Sidą įsitraukiau stebėti pamačius, kad priešingai nei daugumos, jo darbai prisiliečia prie temų, kurių dažniausiai vengia didžioji dalis makiažo mylėtojų. Prie temų kaip liūdesys, subkultūra ir deformacijos prisiliečiame per helouvyną ir su malonumu tyrinėjame besiruošiant. Tačiau kasdieną visgi atsitraukiam ir bet kokias asociacijas “negatyvu” paliekam užribyje, tuo pačiu palikdami ir milžinišką kalną inspiracijų.

Sidas priešingai iš viso to ištraukė viską kas geriausia ir taiko tai savo įvaizdžiuose nuo pat pirmųjų looksų. Aš pati taip pat prisipažinsiu labiau esu linkus tyrinėti “pozityvias” temas ir labai norėjau pamatyti kokį veikėją iš manęs ištrauktų toks makiažas.

Taigi susitikus besišnekučiuojant aš pamažu stebėjau, kaip dingsta mano antakiai, akys padidėja ir lūpas papuošia grimasa - pamažu virtau drag’o princese. Mūsų pokalbis, transformacija ir sneak peak į Sido pasaulį štai čia:

 
 

Kaip apibūdintum savo stilių?

Savo makiažo stilių man butų įvardinti gan sunku, nes pats nesistengiu turėti savo estetikos vis dar noriu tik eksperimentuoti ir tobulėti ir tik vėliau gilintis į kūrimą būtent kažko savotiško, tačiau manau, jog visuose mano darbuose galima atrasti kažką grafiško, ar tai bus liner’is ar labai “sharp” juodi antakiai, taip pat pastaruoju metu mėgstu susitelkti ties viena ar dviem spalvomis, mėgstu monotoniškus įvaizdžius.

 
 

Kur įgijai makiažo žinių?

Ėjau 3 mėnesių trukmės kursus dizaino kolegijoje. Kursuose išmokau pagrindų, ganėtinai daug techninių ir sanitarinių dalykų, bet pilnai atsiskleisti kursuose negalėjau, jaučiausi lyg mokyčiausi kokio nors amato, nesijaučiau meniškoje aplinkoje. manau kursai tiesiog mane pastūmėjo arčiau savo tikslų, paskatino gilintis į makiažo temas.

 
 

Kas tave įkvepia?

Daugiausiai įkvėpimo semiuosi iš kitų kurėjų, mados ir dabartinių trend’ų.

 

Kaip renkiesi kosmetiką?

Mano mėgstamiausia kosmetika yra NYX, taip pat mėgaujuosiu BH, Esssence, Kat Von D, Makeup Revoliution, Catrice, Maybelline. Kosmetikoje neesu labai išrankus kaip garsus visažistas Mathu Andersen yra pasakęs “it doesn’t matter, if it leaves a mark it works”.

Tačiau man vienas svarbiausių dalykų ieškant makiažo yra kaina, kol kas sau prabangių produktų negaliu leisti, manau net ne visada prabangi kosmetika yra geriausias pasirinkimas dažnai “drug store” produktai gali būti tokie patys jeigu ne geresni.

Kosmetikoje man labai svarbu pigmentacija, mėgstu ryškias spalvas tai švelnūs rudi ir rusvi šešėliai man nėra svarbūs, taip pat man labai svarbu pačiu produktų išsilaikymas ant odos, kas kartais su pigesniais produktais gali būti gana sudėtinga.

 
 

3 patarimai susidomėjusiems makiažo pasauliu

  1. Nebijok eksperimentuoti, jeigu nepatinka visada gali nusivalyti.

  2. Negalvok kad ši profesija yra lengva ir pigi.

  3. Nesislėpk po kosmetika.

3 žmonės, kurie yra ganėtinai žinomi makiažo pasaulyje, mane stipriai įkvepia su savo ryškiomis estetikomis:

 

Išrinkau dar 3 MUA, kurie nėra populiarūs, bet mane taip pat įkvepia jų estetikos: