Marija Unkind: 100 Kūrybiško Makiažo Dienų

 

Mano dėmesį atkreipė Instagram profilis, kuriame halloween’as tęsiasi visus metus, o įgūdžių ir kruopštumo kiekį sunku įsivaizduoti. Pasidomėjus giliau, šį profilį ir makiažo teptukus valdo vilnietė, fotografijos studentė Marija. Kartu pasikalbėjome apie jos kelionę į makiažo pasaulį ir didžiausius kūrybos įkvėpėjus judėti priekin.

Kaip apibūdintum savo kuriamo makiažo stilių?    

Mano stilius yra kintantis tarp labai spalvoto, ryškaus ir achromatinio, kraupaus. Mėgstu kontrastingus, iššaukiančius arba netgi šokiruojančius įvaizdžius. Manau, makiažas yra meno forma, o menas turi sukelti jausmus.


Kaip įgijai makiažo įgūdžių? Kas buvo tavo mokytojai, įkvėpėjai, kodėl jie  tave inspiravo?

Makiažas visuomet buvo mano hobio dalis nuo pat ankstyvos paauglystės. Mėgau dažytis ryškiai ir tamsiai. Reguliariai bandydavau sukurti ant savęs kažką naujo, tiek formų atžvilgiu, tiek detalėmis. Tokiu būdu lavinau savo įgūdžius ir mokiausi.

Tuomet, kai tik pradėjau domėtis makiažu, Youtube net nebuvo sukurtas, ką jau kalbėti apie Instagram. Mano įkvėpėjai buvo gotikinės, metalo ir panašių alternatyvių muzikos stilių atlikėjai, taip pat visa gotikinė subkultūra. Kalbant apie konkrečius makiažo specialistus, iki šių dienų mano didžiausi įkvėpėjai yra Ve Neill, Rick Baker, Alex Box ir daugelis kitų makiažo istorijos “gigantų”. O aš mokiausi besipraktikuodama, vėliau, jau bedirbant, įgyjau kosmetiko – vizažisto kvalifikaciją.

Kokių reakcijų susilaukei, pradėjusi dalintis savo sukurtais įvaizdžiais internete?

Pirmosios reakcijos buvo iš artimųjų ir jos buvo visokios. Tuo metu Lietuvoje mažai kas kūrė netradicinius makiažus. Bet buvo labai daug palaikančių, skatinančių judėti į priekį ir nesustoti. Vėliau atsirado nemažai fotografų ir modelių, kurie norėjo kurti bendras fotosesijas.

Kaip ir kodėl sugalvojai imtis 100 dienų makiažo iššūkio?

Trumpai įsiterpsiu, jei neteko girdėti apie kokį iššūkį čia su Marija kalbam, tai yra būtent tai, apie ką ir pamanei. Šimtą dienų šimtas naujų įvaizdžių išvysta pasaulį, o Marija su šiuo iššūkiu jau juda į pabaigą, žvilgtelk į rezultatus jos IG.

Šio iššūkio imtis mane pastūmėjo pati idėja sukurti kažką naujo kiekvieną dieną. Stengiuos skirti kuo daugiau laiko kiekvienam įvaizdžiui. Tai nėra taip lengva kaip gali atrodyti. Netgi minimalistiniai įvaizdžiai kartais atima daug laiko, nes reikia juos pirmiausia sugalvoti, suderinti spalvas ir atlikti. Išmokau dar drąsiau žaisti su spalvomis ir tekstūromis bei turiu dar daugiau idėjų ateityje pasirodysiantiems didesniems projektams

Ar jauti palaikymą iš makeup kompanijų?

Makiažo kompanijos tikrai neskuba man rašyti ir siūlyti savo produkciją, tik neseniai pradėjau gauti laiškus ir dovanas. Iki tol mane daugiausiai palaikė viena įmonė – NYX Professional Makeup. Visiškai nesistebiu dėl to, kad nesu pirmas pasirinkimas kitų kompanijų sąrašuose, visgi neturiu didelio sekėjų rato ir taip pat nedarau produktų apžvalgų. Tiesiog kuriu tai, kas man patinka


Kokią kosmetiką naudoji?  

Mano kosmetikos kolekcijoje galima rasti tiek profesionalių priemonių, tiek pačių pigiausių. Aš neskirstau produktų pagal kainą, man svarbiausia - kokybė. Visuomet ieškau kažko, kas man padėtų sukurti įsimintiną įvaizdį. Taip pat pirmenybę teikiu įmonėms, kurios netestuoja ant gyvūnų.

Kokius 3 patarimus duotum pradedančiam domėtis makiažo pasauliu?   

Nelygink savo darbų su kitais, nuolatos praktikuokis ir nepasiduok spaudimui daryti taip kaip kiti daro!


Trys instagram mua profiliai, kuriuos MArija rekomenduoja pamatyti:

Labai sunku išskirti tik tris, nes jų yra tiek daug. Bet rekomenduoju užmesti akį į

@makeupmouse

 

@pompberry

@pennold

 
prettyugly.eu

JUSTĖ
TURI KLAUSIMŲ? SUSIRAŠOM ČIA

 
pretty uglyComment