Solidi Plaukų Kelionė: Kietasis Šampūnas vs. Skystas?

 

Nuo to laiko, kai lygiai prieš metus netikėtai nusprendžiau nusibalinti savo plaukus, ir lyg to dar būtų negana, nusikirpti grifką - iš naujo turėjau išmokt visko apie plaukų rūpybą.

View this post on Instagram

A post shared by Augusté Skirutyté (@augusteskirutyte) on

Niekada neįsivaizdavau, kad šviesintų plaukų priežiūra užima TIEK LAIKO. Žinoma, kai priimi sprendimą nusibalinti plaukus, tuo pačiu pasirašai sau nuosprendį, kad kirpėją turėsi matyti dažniau nei kai kuriuos savo draugus. TAČIAU nepaisant to, dar turi ir pergalvoti visą plaukų priežiūros rutiną namie. Šampūnai, kaukės, aliejai, tonavimas, remontinis gydymas (repair treatment haha), you name it.

View this post on Instagram

A post shared by Augusté Skirutyté (@augusteskirutyte) on

Tad po 6 mėnesių buvimo šviesiaplauke aš nusprendžiau grįžti prie savo šaknų ir atsiauginti natūralią spalvą. YAY. Tikrai labai pasiilgau ankstesnės rutinos, kuri beveik nereikalavo jokio papildomo dėmesio, ir pasiilgau natūralaus sveiko plauko, nenualinto peroksido pėdsakais.

View this post on Instagram

A post shared by Augusté Skirutyté (@augusteskirutyte) on

Taigi, paliekant mano plaukų spalvų keitimo istoriją užnugary, noriu pasikalbėti apie šampūnus.

Paprastai, stengiuosi nepirkti šampūnų tiesiai iš maisto prekių parduotuvių, dėl prastų į juos įeinančių ingredientų. Stengiuosi ieškoti brand’ų, kurie siūlo gan padorų produktą su +/- padoria sudėtimi, nekainuojančio dviženklio skaičiaus, o jeigu tai dar cruelty free/vegan - IMKIT MANO PINIGUS!

View this post on Instagram

A post shared by Egle Zvirblyte (@egle_zvirblyte) on

Po ilgo laiko ieškant saldaus auksinio vidurio ir ištrinkus savo skalpą su eile skirtingų šampūnų, aš susidūriau su tuo, jog šioje naujoje eroje, kurioje gyvename, brand’ai siūlo kietus šampūnus, dar kitaip vadinamais solidžiais šampūnais.

Betyrinėjant toliau aptikau, jog vieni populiariausių kietų šampūnų yra gaminami LUSH ir pasirodo, kad vieną LUSH parduotuvę mes turėjome ir Vilniuje, kuri po trumpo laiko užsidarė... Ką gi...T okie dalykai nutinka Baltijos šalyse :) Ne, mes dėl to nepykstam :) Viskas gerai :’).

Ėjo laikas, tačiau nei vienas kitas milžiniškas prekinis ženklas nebuvo labai suinteresuotas užsiimti šio super inovatyvaus tipo šampūno gamyba ir toliau pardavinėjo senus tradicinius produktus…

Tačiau netikėtai mūsų žemėje įvyko stebuklas! Mūsų gimtoji šalis pagimdė lietuvišką kietųjų šampūnų brand’ą - SOLIDU!

View this post on Instagram

Welcome the summer with SOLIDU🌴☀️

A post shared by Solidu (@soliducosmetics) on

Kai tik pamačiau šį išradimą privalėjau jį išmėginti. Turint omeny, jog šitas šampūnas šiek tiek iškrenta iš mano šampūnų kainos rėmų, nusprendžiau suteikti šansą, juk tai MOKSLINĖ INOVACIJA! Jūs klausiat manęs, kodėl tai taip ypatinga, kodėl tai geriau už visų numylėtą seną gerą skystą šampūną?

Paprastas atsakymas: tai yra geriau TAU! Nes tai yra geriau aplinkai, o kaip žinot, mes visi gyvenam aplinkoj, aplinka yra mūsų namai. Kodėl tai gerai? Plastikas! Tiksliau - j o k i o p l a s t i k o. Ir jokio vandens švaistymo, nes 80% skysto šampūno sudaro vanduo, ir tik  20% yra tai ko iš tikrųjų reikia mūsų plaukams - SCIENCE!

Tad mano solidi kelionė prasidėjo prieš porą mėnesių, aš pasirinkau PINK šampūną normaliem plaukam (nors mano plaukai balinti) ir HAIR CANDY kondicionierių, taip pat normaliem plaukam. Norėjau išbandyti ant kiek normalus šampūnas bus “normalus” mano “nenormaliems” plaukams. Ir rezultatais aš esu tikrai patenkinta. Prieš tai naudojau skystą šampūną, kondicionierių ir plaukų kaukę. Ir nematau labai didelio skirtumo naudojant PINK + HAIR CANDY. O kalbant apie kvapą… Mano vonios kambarys kvepia bijūnais, greipfrutais ir pelargonijų kokteiliu.

View this post on Instagram

A post shared by Solidu (@soliducosmetics) on

Kitas aktualus klausimas pasirodė kiek gi to vieno šampūno gabalėlio pakaks. Aš nesu iš tų žmonių, kurie savo plaukus plauna kiekvieną ar kas antrą dieną. Stengiuosi plaukus plauti bent jau kas 3 dienas, o jeigu neturiu kažkokio svarbaus įvykio tą savaitę, tai išbūnu ir 5. Taip, šaknys tampa riebios, tačiau arba naudoju skirtingas rišimo technikas arba užsidedu kepurę ir problem solved.

Ne, aš netingiu plaut plaukų ir su mano higiena viskas taip pat ok, tiesiog nuo to laiko, kai išgirdau skirtingų plaukų profesionalų pamokymus, kad natūralūs plaukų riebalai yra būtini mūsų plaukų sveikatai (ir grožiui) aš pradėjau vis retinti plaukų plovimą.

Tad tą patį kieto šampūno gabalėlį aš naudoju jau trečią mėnesį. Taip pat esu kiek ekonomiška su produktų naudojimo kiekiais. Tad kitas svarbus dalykas, kurį išmokau iš kirpėjų tai, kad nereikia šampūno dėti ant VISŲ savo plaukų. Shocking? Šampūną užtenka įtrinti tik į galvos odą ir toliau jis pats nukeliauja žemyn per visus plaukus (aš pati dar šiek tiek patapšnoju plaukus su muilinom rankom). Taip pat vieną kartą perplauti plaukus šampūnu yra pakankama.

prettyugly_solidu_shampoo

Ar naudosiu SOLIDU dar kartą? Taip. Ar siūlau išbandyt kietąjį šampūną tau? Tai aišku, nes bandyti naujus dalykus visada įdomu.

Kaip tik šiuo metu @_prettyugly instagram vyksta konkursas laimėti SOLIDU šampūną.

 
auguste_prettyugly

Augustė

turi klausimų?

susirašom čia